OPTeam partnerem wydarzenia na temat transferu technologii w polskich uczelniach

Data publikacji: 09.04.2021
W dniu 16 kwietnia specjaliści OPTeam wezmą udział w webinarze zorganizowanym we współpracy z Instytutem Rozwoju Szkolnictwa Wyższego. Wydarzenie skierowane jest do osób zarządzających uczelniami i instytutami badawczymi.

OPTeam od wielu lat wspiera technologicznie polskie uczelnie, dostarczając i wdrażając rozwiązania informatyczne pozwalające szkołom wyższym efektywnie realizować zadania o charakterze edukacyjnym i naukowo-badawczym. Specjaliści firmy regularnie też dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z przedstawicielami środowiska akademickiego podczas warsztatów, szkoleń i konferencji, w tym również organizowanych online.

Bezpłatny webinar

Już 16 kwietnia o godzinie 12:00 odbędzie się, z udziałem specjalistów OPTeam, wydarzenie o tematyce „Transfer technologii w polskich uczelniach. Cyfryzacja i zarządzanie wynikami współpracy z biznesem w procesie ewaluacji dyscyplin.”

Podczas dwugodzinnego spotkania zostaną szeroko omówione zagadnienia dotyczące zasad prawidłowego funkcjonowania transferu technologii w uczelniach. Prelegenci odniosą się do zapisów zawartych w ustawie 2.0, ustawie PWP oraz ustawie o prawach autorskich. Wyjaśnią, jakie jednostki powinny zostać powołane celem ochrony własności i transferu technologii, a także prowadzenia efektywnej współpracy ze środowiskiem biznesu. Odniosą się również do ważnej kwestii, jaką jest rola transferu technologii w ocenie dyscyplin. W kontekście wymienionych zagadnień zaprezentowane zostaną rozwiązania informatyczne pozwalające na sprawną i bezpieczną realizację procesów związanych z transferem technologii.

Prowadzący i prelegenci

Wydarzenie poprowadzi Grzegorz Kierner, Business Development Manager OPTeam S.A. i ekspert Instytutu Rozwoju Szkolnictwa Wyższego, specjalista od cyfryzacji procesów ochrony własności intelektualnej oraz transferu technologii. Wśród prelegentów wystąpią:

  • dr Katarzyna Świerk – Dyrektor Biura Nauki i Pełnomocnik UG ds. otwartego dostępu do publikacji naukowych, certyfikowany audytor Unii Europejskiej w zakresie HR Excellence in Research oraz Horyzont 2020, odpowiedzialna za realizację zadań związanych z ewaluacją jednostek naukowych,
  • Maciej Stanisławczyk – Business Development Manager w OPTeam S.A., specjalista z dziedziny technologii internetowych, w tym platform multiportalowych i rozwiązań opartych o boty konwersacyjne, odpowiedzialny za koncepcje wdrożeń rozwiązań informatycznych,
  • Paweł Płatek – członek Uniwersyteckiego Ośrodka Transferu Technologii UW, Rady Koordynacyjnej Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii (PACTT) i wiceprezes Zarządu Fundacji PACTT,
  • Anna Grzegorczyk – Dyrektor Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, członek i koordynator zespołów projektowych Horyzont 2020, POIR, POWER, Członek Rady Koordynacyjnej Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii (PACTT), specjalista do spraw opracowania założeń ewaluacji transferu wiedzy i technologii w MNiSW.

Dowiedz się więcej