Firma

Od 30 lat dostarczamy niezawodne rozwiązania informatyczne dla biznesu, uczelni wyższych i instytucji publicznych.

Jesteśmy cenionym partnerem największych producentów z branży IT. Nasze kompetencje potwierdzają liczne certyfikaty i referencje.

Rynki

Lata doświadczeń pozwoliły nam wyodrębnić siedem głównych sektorów rynku, którym dedykujemy rozwiązania dopasowane do ich indywidualnych potrzeb i specyfiki.

Rozwiązania i usługi

OPTeam dostarcza profesjonalne rozwiązania i usługi informatyczne dla przedsiębiorstw, instytucji publicznych i uczelni wyższych. Do każdego klienta podchodzimy w indywidualny sposób.

Relacje inwestorskie

OPTeam to dynamicznie rozwijająca się firma z branży IT. Od 2010 roku akcje spółki są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych SA w Warszawie.

Kontakt

OPTeam S.A.

36-002 Jasionka
Tajęcina 113

tel. 17 867 21 00
email: opteam@opteam.pl

NIP: 813-03-34-531
REGON: 008033000
KRS: 0000160492

OPTIRCM oparto na rozwiązaniu WEBCON BPS.

Każdego dnia przez biurka w firmach i instytucjach przechodzą ogromne ilości dokumentów.

Przetwarzane są zarówno dane wewnętrzne jak również te, napływające z otoczenia. Umowy z pracownikami, stypendia, podania, wnioski urlopowe, faktury, pisma administracyjne czy choćby karty pacjentów w placówkach medycznych. Narzędzia, które pomagają uporządkować obieg dokumentów i usprawnić pracę są niezwykle cennym rozwiązaniem.

OPTIRCM jest właśnie takim systemem – wręcz niezbędnym dla większych organizacji. To platforma DMS (ang. Document Management System) oparta jest na popularnym rozwiązaniu Webcon Business Process Suite z autorskim silnikiem workflow. Dzięki niej możemy określić także w jaki sposób dokument powinien być przekazywany – do jakich osób ma dotrzeć i jakie uprawnienia będą miały te osoby. Czy będą mogły go edytować, komentować, akceptować czy pozostanie tylko do ich wglądu. Daje także możliwość błyskawicznego i łatwego dostępu z dowolmego miejsca do wszystkich danych – zarówno bieżących jak i archiwalnych.

Dynamika współczesnego rynku wymaga sprawnego zarządzania informacjami.

Ważną cechą OPTIRCM jest możliwość połączenia go z systemami działającymi w obrębie instytucji – ERP, USOS, portale internetowe, systemy dziedzinowe. W ten sposób staje się jeszcze bardziej kompleksowym i efektywnym rozwiązaniem optymalizującym procesy. Co więcej dzięki posiadanym zabezpieczeniom podnosi poziom ochrony przechowywanych danych.

Platforma OPTIRCM za sprawą otwartej budowy i zewnętrznej bazy danych, pozwala obsłużyć setki procesów, tysiące użytkowników i miliony dokumentów. Ponadto, dzięki przyjaznemu interfejsowi i łatwej integracji z innymi systemami, zapewnia intuicyjną i bezproblemową pracę.

Rejestr umów, Rejestr faktur

Rozwiązanie stworzone z myślą o procesach administracyjnych firm i instytucji. Dzięki niemu praca działów takich jak kadry, księgowość czy kwestura i kancelaria, staje się łatwiejsza. To także zwiększony poziom ochrony danych, dzięki zastosowanym zabezpieczeniom i kontroli dostępu.

OPTIRCM umożliwia rejestrację w systemie faktur i umów oraz ich archiwizowanie. Wprowadzając dokument do systemu określa się jego najważniejsze parametry takie jak np. nazwy podmiotów, kluczowe daty, działy odpowiedzialne za realizację. Dzięki nim system odpowiednio klasyfikuje dane, co w późniejszym czasie umożliwia błyskawiczne wyszukanie odpowiednich danych.

OPTIRCM umożliwia szybką weryfikację, edycję i akceptację dokumentów.

Dzięki temu rozwiązaniu potrzeba mniej czasu na wyszukanie potrzebnych danych oraz redukuje koszty związane z powielaniem materiałów w wersji papierowej. Minimalizuje także ryzyko zaginięcia dokumentów.

System umożliwia także automatyczne przygotowanie dowolnych raportów, zestawień i analiz przekrojowych, które pozwalają na bieżący nadzór i kontrolę procesów zachodzących w instytucji.

Archiwum

Ogromna ilość dokumentów przechowywanych w przedsiębiorstwach, uczelniach i instytucjach utrudnia zazwyczaj wyszukiwanie odpowiednich informacji. OPTIRCM jest rozwiązaniem pozwalającym na swobodne korzystanie z archiwum, przygotowanego zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi.

Dzięki zaawansowanym a jednocześnie prostym w obsłudze funkcjom można w łatwy i szybki sposób zarządzać cyklem życia dokumentu, przechowywać go w formie elektronicznej, tworzyć spisy zdawczo-odbiorcze czy nadzorować procesy wypożyczania oraz brakowania dokumentów.

Kancelaria

OPTIRCM umożliwia ewidencję i archiwizację korespondencji przychodzącej, wychodzącej oraz wewnętrznej realizowanej pomiędzy jednostkami organizacyjnymi. Po wprowadzeniu dokumentu można wykonać jego skan i dołączyć do opisującego go formularza.

Moduł Kancelaria umożliwia stworzenie jednego, uporządkowanego źródła przechowywania informacji. To elektroniczne archiwum obsługujące wiele typów dokumentów. Gwarantuje szybki dostęp i przekazywanie ich do wiadomości upoważnionych osób.

Inteligentny OCR

Dzięki inteligentnemu modułowi OCR możliwa jest szybka i dokładna digitilizacja obsługiwanych dokumentów. Moduł skutecznie rozpoznaje treść skanowanych dokumentów konwertując je do „wyszukiwalnych plików PDF”. Dzięki temu, umieszczone w systemie dokumenty mogą być szybko odnalezione po wpisanej w wyszukiwarce treści.

Skontaktuj się z naszym ekspertem.

Doradzimy Ci jakie rozwiązanie będzie najlepiej pasować do Twojego biznesu.

Sprawdź nas

Rozwiązania i usługi

Wszystkie
Oprogramowanie
Usługi
Szkolenia

Wieloaplikacyjny system karty kampusowej

Od początku naszej działalności wspieramy szkoły wyższe dostarczając im nowoczesnych rozwiązań. OPTICAMP to wielofunkcyjny system o otwartej i elastycznej budowie. Dzięki temu można dopasować go do potrzeb konkretnej uczelni.

Zobacz szczegóły

Rozwiązania kartowe dla sektora publicznego i przedsiębiorstw.

Coraz więcej instytucji publicznych i przedsiębiorstw decyduje się na rozwiązania oparte na kartach pracowniczych. Ta technologia pozwala na podniesienie poziomu bezpieczeństwa firmy i kontrolę nad korzystaniem z jej zasobów. 

Zobacz szczegóły

Rozwiązania dla biznesu.

W dzisiejszych czasach internet to niezwykle ważne narzędzie sprzedaży, marketingu i komunikacji z rynkiem. Razem z naszymi Klientami tworzymy rozwiązania budując nowoczesny handel wielokanałowy. Oferujemy szereg profesjonalnych usług, dzięki którym nasi Klienci mogą odnieść sukces.

Zobacz szczegóły

Rozwiązania dla budownictwa.

Monitorowanie przetargów, automatyzacja procesów biznesowych, ewidencja czasu pracy pracowników, zarządzanie sprzętem budowlanym, pełny nadzór nad zadaniami i budżetem. OPTIBUD to rozwiązania na miarę współczesnych potrzeb.

Zobacz szczegóły

System zarządzania procesami produkcyjnymi.

W czasach silnej konkurencji potrzeby przedsiębiorstw nieustannie się zmieniają a oczekiwania rynku rosną. Stworzyliśmy rozwiązanie, które pozwola firmom produkcyjnym na szybką reakcję i dopasowanie się do nowych warunków.

Zobacz szczegóły

System obiegu dokumentów.

W Twojej firmie funkcjonują złożone procesy administracyjne? Potrzebujesz zaawansowanych rozwiązań obsługujących obieg dokumentów? Wybierz OPTIRCM - system oparty na rozwiązaniu WEBCON BPS.

Zobacz szczegóły

Traktuj studenta jak klienta.

Ta idea przyświecała nam podczas projektowania funkcjonalności systemu EDU WEB360.

Zobacz szczegóły

Współczesny charakter rynku i biznesowej współpracy, powodują, że tradycyjne platformy e-commerce nie dają sobie z nimi rady. B2B iCenter jest odpowiedzią na potrzeby nowoczesnego biznesu.

Zobacz szczegóły

Profesjonalne szkolenia informatyczne.

Centrum Szkoleniowe OPTeam adresuje swoją ofertę zarówno do osób zawodowo związanych z informatyką, jak i obsługujących programy biurowe w codziennej pracy.

Zobacz szczegóły

Dostarczamy naszym klientom sprawdzone i pewne technologie z zakresu bezpieczeństwa i ochrony danych. Opierając się na renomowanych produktach wdrażamy technologie z zakresu archiwizacji danych, tworzenia backup'ów, niezawodnego zasilania.

Zobacz szczegóły

Współczesny rynek to ogrom zmieniających się procesów i dynamiczny rozwój. Aby sprawnie na nim funkcjonować, konieczne jest posiadanie odpowiedniej wiedzy.

Zobacz szczegóły

Nasza oferta obejmuje dostawę i instalację sprzętu komputerowego od renomowanych producentów oraz realizację nawet najbardziej zaawansowanych sieci i montaż okablowania. Oferujemy także projektowanie i wykonanie profesjonalnych serwerowni.

Zobacz szczegóły

W dzisiejszych czasach ogromna liczba ofert i możliwości jeśli chodzi o sprzęt komputerowy i systemy kasowe może być przytłaczająca. Pomagamy naszym klientom dobrać odpowiednie rozwiązania tak aby spełniały ich oczekiwania.

Zobacz szczegóły

System wspierający zarządzanie przedsiębiorstwem.

Comarch ERP XL gwarantuje pełne wsparcie dla procesów handlowych, dystrybucyjnych i administracyjnych. Dzięki zaawansowanym mechanizmom gromadzenia danych, umożliwia swobodne budowanie bazy wiedzy o klientach, kontrahentach, przeprowadzanych transakcjach i realizowanych zadaniach.

Zobacz szczegóły

System ERP dla segmentu MŚP.

Dynamicznie rozwijający się rynek, złożone relacje biznesowe i zmieniające się przepisy prawa,to czynniki, które skłaniają do sięgania po wsparcie nowoczesnych narzędzi. Comarch OPTIMA jest jednym z najpopularniejszych systemów dla małych i średnich przedsiębiorstw, poszukujących efektywnego rozwiązania do zarządzania firmą i jej zasobami.

Zobacz szczegóły

To nowoczesna platforma ERP, dostosowana w szczególności do specyfiki firm międzynarodowych, wielooddziałowych, sieci franczyzowych i organizacji holdingowych. Umożliwia automatyzację wielu procesów biznesowych oraz podejmowanie decyzji w oparciu o kompleksowe analizy i prognozy.

Zobacz szczegóły

System ERP dla dużych przedsiębiorstw.

TETA ERP usprawnia komunikację i współpracę pomiędzy różnymi jednostkami organizacyjnymi instytucji. Zapewnia im swobodny dostęp do zawsze aktualnych i wiarygodnych informacji, umożliwiając podejmowanie szybkich i trafnych decyzji.

Zobacz szczegóły

Oprogramowanie ERP dla edukacji.

Zarządzanie uczelnią, jej licznymi zasobami – ludzkimi i materialnymi to proces niezwykle złożony. TETA EDU sprawia, że wykonywanie codziennych zadań staje się prostsze i szybsze.

Zobacz szczegóły

Kadry i płace pod kontrolą.

Popularność TETA HR wynika przede wszystkim z szerokiego zakresu funkcjonalności dla twardego i miękkiego HR oraz stabilnej budowy, gwarantującej bezpieczne, łatwe użytkowanie. Poza administracją kadrami i naliczaniem wynagrodzeń, zawiera również dodatkowe narzędzia m.in. do obłsugi umów cywilno-prawnych, działalności socjalnej czy ewidencji świadczeń BHP.

Zobacz szczegóły

System do zarządzania studiami.

Uniwersytecki System Obsługi Studenta, rozwijany od 1999 roku, jest efektem współpracy największych polskich uczelni. OPTeam jest jedyną firmą w Polsce, która z sukcesami wdraża to rozwiązanie.

Zobacz szczegóły

Sprawne zarządzanie infrastrukturą uczelni jest bardzo ważne dla sukcesu przeprowadzanych badań i innowacji. Zadanie to ułatwiają rozwiązania IT opracowane specjalnie na potrzeby administrowania zasobami pracowni naukowych, jak również transferu technologii będącego efektem działań badawczych prowadzonych na uczelni.

Zobacz szczegóły
Brak wyników do wyświetlenia
Pokaż wszystkie
Zostaw numer
oddzwonimy
Wszelkie prawa zastrzeżone
© 2018 OPTeam S.A.
Polityka prywatności
W ramach naszej witryny stosujemy pliki „Cookies” w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Pliki „cookies” (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika witryny i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych witryny, w szczególności do:
  • dostosowania zawartości stron internetowych witryny do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych;
  • zapamiętania ustawień Użytkownika dotyczących wyglądu i funkcjonalności stron witryny (np. język, kraj),
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących „Cookies” oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w taki sposób, aby blokować obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika witryny. Sposoby i możliwości zmiany obsługi plików „cookies” mogą Państwo sprawdzić w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

Nasza witryna ma wbudowane mechanizmy umożliwiające nam analizę i optymalizację zawartości stron internetowych witryny w celu dostosowania ich do Państwa preferencji. Będziemy wdzięczni za wyrażenie zgody na przetwarzanie adresu IP oraz parametrów technicznych przeglądarki w celu podniesienia użyteczności naszej witryny. Brak zgody nie powoduje ograniczenia funkcjonalności witryny.
Zanim wyrazisz zgodę zapoznaj się z naszą Polityką prywatności

Zapisano
Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu IP oraz parametrów technicznych przeglądarki w celu optymalizacji zawartości stron internetowych naszej witryny i dostosowania ich do preferencji Użytkowników. Więcej informacji Polityką prywatności.

Akceptuję i oświadczam, że ustawienia mojej przeglądarki są właściwe i chcę przejść do witryny

Nie teraz, zdecyduję później