OPTeam SA działa na polskim rynku IT od 1988 roku. Od 2010 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. 30 letni okres działalności firmy przełożył się na realizację wielu projektów informatycznych dla przedsiębiorstw, uczelni i instytucji publicznych.

Dzięki bogatemu doświadczeniu, nieustannej analizie rynku i nastawieniu na nowe technologie, dostarczamy jedne z najlepszych rozwiązań i produktów informatycznych w branży. Wdrażamy i integrujemy rozwiązania IT dedykowane dla takich sektorów rynku jak: przemysł, energetyka, budownictwo, handel i usługi, administracja publiczna, medycyna i szkolnictwo wyższe.

Jesteśmy producentem oraz integratorem systemów wykorzystujących technologię kart elektronicznych. Wdrażane w szkołach, uczelniach, firmach czy instytucjach usprawniają ich pracę, a także zwiększają poziom bezpieczeństwa i ochrony danych.

Jesteśmy krajowym liderem na rynku systemów elektronicznych legitymacji studenckich. Ponad 130 polskich uczelni korzysta z aplikacji wdrożonych przez OPTeam, a liczba dostarczonych kart elektronicznych przekroczyła już 3 mln sztuk.

Realizujemy pionierskie projekty. Pierwsza elektroniczna portmonetka w Polsce, pierwszy system kampusowy, pierwszy sklep internetowy w branży budowlanej - to nasze realizacje.

Ważny element oferty rynkowej OPTeam SA stanowią wdrożenia specjalistycznych systemów ERP wspierających zarządzanie w przedsiębiorstwach i instytucjach. ERP to kompleksowe narzędzia usprawniające i optymalizujące prowadzenie firmy – to realna oszczędność czasu i pieniędzy. Bazując na uznanych na całym świecie rozwiązaniach, opracowaliśmy własne programy umożliwiające elastyczne dopasowanie do potrzeb klienta.

Jesteśmy także sprawdzonym partnerem przy wdrażaniu zaawansowanych rozwiązań teleinformatycznych. Budujemy m.in. sieci (LAN, WAN, systemy teletransmisyjne), wdrażamy zaawansowane rozwiązania dla bezpieczeństwa danych (backup, archiwizacja, macierze), a także realizujemy ośrodki przetwarzania danych.

Gwarancją jakości jest funkcjonujący w naszej firmie System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO PN-EN 9001:2009.