Serwis internetowy SMS Resovia na EDU web360, autorskim rozwiązaniu OPTeam

12-09-2018

OPTeam zrealizował kolejny już projekt oparty o środowisko multiportalowe EDU web360 dedykowane jednostkom edukacyjnym. Tym razem na autorskie rozwiązanie firmy zdecydowała się rzeszowska Szkoła Mistrzostwa Sportowego RESOVIA.

Dotychczasowa strona internetowa Szkoły Mistrzostwa Sportowego RESOVIA w Rzeszowie to tak naprawdę kilka serwisów dedykowanych określonym obszarom działalności – kształceniu na etapie podstawowym, gimnazjalnym i licealnym, a także organizowanym wydarzeniom sportowym. Jednak zarządzanie wieloma witrynami jest czasochłonne, przez co często okazuje się nieefektywne. Chcąc więc usprawnić działania z zakresu komunikacji z otoczeniem oraz budowania wizerunku szkoły, SMS Resovia zdecydowała się na zmianę swojej strony internetowej.

„Chcieliśmy nie tylko dokonać zmiany wizualnej naszych serwisów – wyjaśnia Maciej Bajorek, dyrektor szkoły SMS Resovia. – Zależało nam również na stworzeniu strony internetowej, która będzie spełniać obecne standardy komunikacji w sieci, a jednocześnie zapewni możliwość dalszej rozbudowy. I dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na rozwiązanie zaproponowane przez naszego partnera, firmę OPTeam, która posiada doświadczenie we wdrażaniu serwisów internetowych dla jednostek edukacyjnych.”

Multiportalowe rozwiązanie EDU web360

Dla SMS Resovia powstał projekt nowego, rozbudowanego i funkcjonalnego serwisu, zgodnego z profilem szkoły. Za realizację i wdrożenie serwisu odpowiedzialny był zespół w składzie Wojciech Jasic, Maciej Stanisławczyk, Kamil Ślęczka i Damian Stanisławczyk, który zadbał o aspekt wizualny i techniczny strony internetowej.

OPTeam - zespoł projektowy EDU web360

Wszystkie dotychczasowe serwisy uruchomiono w obrębie jednego, centralnego środowiska multiportalowego EDU web360, będącego autorskim rozwiązaniem OPTeam dedykowanym uczelniom. Zamiast więc kilku serwisów, powstał jeden będący elementem dwukierunkowej komunikacji i budowania wizerunku szkoły.

„Sport, nauka, pasja to wartości, którymi kieruje się SMS Resovia i o których chce komunikować – wyjaśnia Maciej Stanisławczyk, koordynator projektu. – Aby więc umożliwić szkole realizowanie edukacyjnych założeń, przygotowaliśmy projekt serwisu internetowego ukazującego całe spectrum prowadzonej działalności – tej sportowej i edukacyjnej, realizowanej z pasją już od tak wielu lat.”

Nowa strona internetowa pozwala na łatwe zamieszczanie i szybkie odnajdywanie informacji, co usprawnia skuteczne zarządzanie komunikacją wewnętrzną oraz zewnętrzną. Dostępna jest również na urządzeniach mobilnych, co wpisuje się w standardy współczesnej komunikacji. Ponadto posiada specjalny kalendarz harmonogramowania wydarzeń sportowych z opcją zamieszczania wyników. A ponieważ system EDU web360 może rozwijać się wraz z potrzebami szkoły, w przyszłości możliwe jest stworzenie dowolnych portali i aplikacji w ramach jednego centralnego narzędzia.

Kategorie: Aktualności, Na głównej

Powrót