OPTeam przeznaczy na dywidendę zaliczkową 12,48 mln zł z zysku po trzech kwartałach

10-11-2016

OPTeam wypłaci jeszcze w tym roku 12,48 mln zł zaliczki na poczet dywidendy. W ten sposób spółka podzieli się z akcjonariuszami częścią wpływów z transakcji sprzedaży pakietu akcji Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności (PeP). Po trzech kwartałach 2016 roku OPTeam wypracował zysk netto na poziomie 24,9 mln zł.

- Decyzja o wypłacie 12,48 mln zł zaliczki na poczet dywidendy jest realizacją naszej długofalowej strategii, zgodnie z którą regularnie chcemy dzielić się wypracowywanymi zyskami z naszymi akcjonariuszami. Pozostałą część zysku netto chcielibyśmy przeznaczyć na inwestycje w rozwój OPTeam. Chcemy dynamicznie rosnąć w sposób organiczny, ale nie wykluczamy również przejęć. Od wyników analiz w zakresie nowych kierunków rozwoju zależy ostateczna wysokość dywidendy z zysku za bieżący rok – komentuje Wacław Szary, Prezes Zarządu OPTeam S.A.

W trzech kwartałach tego roku OPTeam zanotował przychody na poziomie 51,36 mln zł. W tym okresie spółka koncentrowała się na zamknięciu historycznej transakcji sprzedaży PeP, rozwijając równocześnie swoją ofertę w zakresie rozwiązań IT dla klientów biznesowych.

OPTeam sfinalizował strategiczną transakcję sprzedaży pakietu akcji Polskich ePłatności w czerwcu tego roku. W jej wyniku spółka najpierw odkupiła 50 proc. akcji PeP od Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych (PWPW), zwiększając swój udział w akcjonariacie PeP do 100 proc., a następnie odsprzedała 75 proc. akcji PeP funduszowi Innova.

W pierwszej połowie roku OPTeam wypłacił również dywidendę z zysku za poprzedni rok. Zgodnie z decyzją Walnego Zgromadzenia przeznaczono na nią 1,24 mln zł z zysku za 2015 r., co oznacza wypłatę w wysokości 0,17 zł za akcję. Spółka regularnie dzieli się zyskami – wartość dywidendy za rok 2014 wyniosła 1,09 mln zł, czyli 0,15 zł na akcję.

Kategorie: Centrum prasowe, Aktualności, Na głównej

Powrót