Potrzebujesz skorzystać z nowoczesnego centrum przetwarzania danych? Chcesz mieć gwarancję bezpieczeństwa danych i przeprowadzanych transakcji? Skorzystaj z naszego Data Center.

Jesteśmy świadomi jak cenne są dane przechowywane w firmach i instytucjach oraz jak ważna jest ich ochrona. Tymi zagadnieniami zajmujemy się właściwie od początku naszej działalności. Przez te wszystkie lata wypracowaliśmy niezawodne rozwiązania zabezpieczania danych i tworzenia backup'ów, które zapewnią Państwu spokój i komfort pracy.

Ważną częścią działalności OPTeam jest stworzone w naszej siedzibie nowoczesne Data Center. Zostało zaprojektowane i wykonane od podstaw, zgodnie z restrykcyjnymi normami.

Outsourcing IT

Zapotrzebowanie na usługi outsourcingowe i hostingowe na rynku ciągle rośnie. Naszym klientom udostępniamy zasoby Data Center, pozwalające na bezpieczne i efektywne przetwarzanie danych oraz przeprowadzanie różnorodnych operacji, w tym np. płatniczych. Ośrodek może być wykorzystywany do gromadzenia i przetwarzania informacji pochodzących z programów i aplikacji takich jak systemy do obsługi programów lojalnościowych czy procesów kadrowo-płacowych.

Wykorzystanie naszych zasobów to przede wszystkim brak konieczności budowania własnej serwerowni w siedzibie firmy. Nasz zespół zapewnia profesjonalną, całodobową obsługę, a nowoczesna serwerownia gwarantuje warunki dostosowane do obowiązujących standardów. Dostarczane przez nas rozwiązania gwarantują pełną ochronę przechowywanych informacji. Realizowana jest tutaj między innymi obsługa transakcji płatniczych dla Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności SA.

Nasze Data Center, a także wykonywane przez nas profesjonalne serwerownie, to wygoda użytkowania i pełne bezpieczeństwo przechowywanych danych.

Projektowanie ośrodków

Służymy naszym doświadczeniem i wiedzą podczas projektowania i wykonywania tego typu ośrodków. Jesteśmy w stanie zrealizować całe przedsięwzięcie od projektu budowlanego poprzez dostarczenie pełnej infrastruktury technicznej niezbędnej do funkcjonowania Data Center, a kończąc na jego pierwszym uruchomieniu. Doradzamy przy wyborze systemów: dystrybucji zasilania, bezpieczeństwa fizycznego, utrzymania parametrów środowiskowych (temperatura, wilgotność). Konsultujemy także aranżację rzędów szaf w pomieszczeniu jak i dobór materiału podłogowego i sufitów technicznych. Naszym klientom zapewniamy także profesjonalną opiekę posprzedażową i serwisową.

Wirtualizacja

Przygotowujemy i realizujemy projekty środowisk wirtualnych opartych o niezawodne rozwiązania VMWare. Nasze bogate doświadczenie pozwala zaproponować Klientom rozwiązania precyzyjnie odpowiadające ich potrzebom.

Skontaktuj się z naszym ekspertem.

Doradzimy Ci jakie rozwiązanie będzie najlepiej pasować do Twojego biznesu.

Sprawdź nas